До проведення урочистої церемонії вручення Міжнародної премії імені Івана Франка залишилось 19 днів. ФОТО

У понеділок, 7 серпня, у Світлиці Дрогобицької Ратуші відбулася зустріч директора Міжнародного фонду Івана Франка Ігоря Куруса, міського голови Дрогобича Тараса Кучми, проректора ДДПУ імені Івана Франка Юрія Вовка, начальника відділу культури та мистецтв Олега Яводчака, начальника організаційного відділу Ірини Кушнір, директора Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдана Лазорака та директора Народного дому Петра Коса з приводу обговорення організаційних моментів щодо вручення Міжнародної премії імені Івана Франка.

Церемонію вручення Міжнародної премії імені Івана Франка у Дрогобичі проводитимуть вже вдруге 27 серпня — у День народження Івана Яковича Франка. . І за результатами підписаної угоди між Благодійним фондом імені Івана Франка та Дрогобицькою міською радою церемонія відбуватиметься лише у Дрогобичі.

За підсумками зустрічі організатори вручення Міжнародної премії імені Івана Франка погодили низку організаційних моментів, обговорили порядок проведення церемонії та культурно-мистецьку програму, яка запланована до і після вручення премії.

Започатковувачем вручення міжнародної премії Івана Франка є Міжнародний фонд Івана Франка — недержавна благодійна організація, діяльність якої спрямована на підтримку розвитку україністики та суспільно-гуманітарних наук, просування та популяризацію наукового та творчого доробку Івана Франка. Фонд створено у червні 2015 року. Ініціатором створення Фонду є внук Івана Франка — Роланд Франко.

Співорганізатором вручення міжнародної премії Івана Франка у Дрогобичі є Дрогобицька міська рада.

Цьогоріч, за рішенням Міжнародного журі, Лауреатами Премії стали:
у номінації “За вагомі досягнення у галузі україністики” професор Віденського університету, Президента Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер з монографією “Нові причинки до історії української мови”;
у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” – почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Академії Вищої школи України та Української екологічної академії – Олег Шаблій з науковою роботою “Суспільна географія”.

Читайте також: