День вишиванки – свято національної єдності!

День вишиванки – свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Основна мета заходу – збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Вишиванка – символ, який єднає українців незалежно. Це національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це символ приналежності до роду та нації.

Нагадаємо, відзначати Всесвітній день вишиванки у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до Всеукраїнського рівня. До нього почала долучатися українська діаспора по всьому світові, а також прихильники України.

Учні Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст. N3 також долучилися до святкування Всесвітного дня вишивнки. Цьогоріч діти організували флешмоб у центрі міста, а юні журналісти взяли інтерв’ю у мешканців Дрогобича.

Особливо хочемо подякувати міському голові Тарасові Ярославовичу за теплий прийом. Володимиру Богдановичу за захоплююче спілкування. Також дякуємо відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, а саме  заступнику начальника відділу освіти Олексюк Ользі Петрівні та голові методкабінету Марчук Галині Григорівні за щирі коментарі та влучні відповіді.