АНОНС. З нагоди Дня міста у музеї «Дрогобиччина» відбудеться відкриття персональної виставки Левка Микитича

До Дня міста у музеї «Дрогобиччина» відкриється велика персональна виставка відомого дрогобицького митця Левка Микитича. Відкриття відбудеться 19 вересня 2017 р. о 16.00 год. У Палаці мистецтв (вул. Шевченка,38).

Художник представить ретроспективу своєї творчості за останні 10 років у двох добірках виразних живописних циклів. Левко Микитич багато працює у жанрі пленерного пейзажу надихаючись краєвидами бойківських Карпат. За словами доктора мистецтвознавства Ореста Голубця, – це експресивно мальовані, насичені тональними і кольоровими вальорами пейзажі, працюючи над якими, автор відтворює світ як суму зовнішніх подразників та своїх емоцій.

Інший напрямок його творчості репрезентують декоративні полотна, до яких художник іде через абстрактне переосмислення світу, які наповнює символічними смислами. Складні і виважені композиції переважно включають декілька фігур, об’єднаних драматичним сюжетом із таємничим філософським змістом.

Саме такі полотна, на думку кандидата мистецтвознавства Романа Яціва, розкривають особливу обдарованість Левка Микитича як «міфотворця» з ясною етнічною і національною світоглядною платформою: «У створених його уявою середовищах здійснюються якісь важливі «космічні» цикли, пояснити сенс яких можуть лише витончені поетичні натури, до яких належить і сам митець». Тому дослідник вважає Левка Микитича «одним з найбільш талановитих і оригінальних носіїв ідеї універсальності української духовної культури в її історичній ретроспективі, – митцем, що через власну екзистенцію гармонійно розкриває душу свого краю».

Довідка: Левко Микитич народився 20 жовтня 1966 року в с. Нагуєвичі Дрогобицького району. У 1980–1983рр. навчався у Дрогобицькій художній школі. У 1987 – закінчив Львівське училище прикладного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша. У 2005 – закінчив Дрогобицький педагогічний університет. З 1999 року – викладач живопису ПСШІ (Мала академія Мистецтв у Підбужі). Учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. Член Національної спілки художників України. Роботи знаходяться у колекціях Національного музею Т.Г.Шевченка (Київ), Національного заповідника Софія Київська (Київ), Музею І.Я.Франка (Львів), Музею «Дрогобичина» (Дрогобич), у приватних колекціях в Канаді, США, Австрії, Польщі, Франції, Росії та ін. країнах світу.

Подія https://www.facebook.com/events/269932613498424/?active_tab=discussion

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: