8 травня у Дрогобичі відбувся вечір-реквієм з нагоди Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО

У понеділок, 8 травня, українці спільно з усіма європейськими та іншими народами світу відзначили День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В цей день у Дрогобичі біля Стіни плачу (місце страти мирних громадян німецько-фашистськими загарбниками, вул. Ковальська) відбувся вечір-реквієм пам’яті жертв нацизму. Участь у заході взяли дрогобичани, громадські діячі, молодіжні організації, представники влади і релігійних конфесій міста, щоб віддати шану всім загиблим у Другій світовій війні.

Ведучою заходу була завідувач культурно-освітньою роботою Народного домі імені Івана Франка — Алла Мельничук.

Розпочався вечір пам’яті поминальною молитвою та виконанням Державного Гімну України.

До присутніх звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який у своєму поминальному слові зазначив, що із власного досвіду знає: на війні не буває переможців і переможених, а лише невинні жертви з обох сторін, а тому так важливо День пам’яті і примирення провести у спокої та згадати тих людей, які загинули у цій страшній війні, а не брати участь в урочистих парадах, які прославляють перемогу тодішнього СРСР, що навіть у час війни з нацистськими окупантами намагався знищити українську націю, відправляючи наших співвітчизників без підготовки і військового спорядження у саме пекло бойових дій.

Науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Богдан Лазорак навів коротку історичну довідку про подвиг ветеранів та закликав молоде покоління пам’ятати цю трагічну і величну сторінку в історії України, щоб не повторити помилки минулого.

З нагоди Дня пам’яті в урочистих заходах вшанування подвигу  загиблих у Другій світовій війні взяли участь народні ансамблі «Чарівні мелодії» та «Джерела Карпат» Народного дому імені Івана Франка, а також тріо бандуристів дитячої музичної школи №2 у складі: Оксани Роман, Оксани Мусяла та Руслани Лепак.

В ході вечора-реквієму квіти до меморіалу пам’яті поклали міський голова Тарас Кучма разом із заступниками Володимиром Коцюбою та Василем Качмарем. Завершився захід спільною молитвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Нагадаємо, два роки тому з представниками громадських об’єднань міста Дрогобича було погоджено, що більше жодних заходів 9 травня у Дрогобичі не проводитимуть. Натомість було прийнято рішення вшановувати пам’ять жертв нацизму 8 травня на місці страти мирних громадян біля меморіального комплексу (на вул. Ковальській).

Читайте також: