75-річчя військової частини А-1108 відзначили як в тилу, так і на фронті. ФОТО

У неділю, 6 серпня, 75-у річницю від дня створення відзначає 15 реактивний артилерійський полк. У зв’язку з проведенням АТО, у ці дні підрозділи військової частини перебувають на східних теренах України. З 2015 року підрозділи нашої легендарної частини, яку називають «Богом війни», успішно виконують бойові завдання спрямовані на захист Соборності та Незалежності нашої держави.

З нагоди відзначення 75-ї річниці, святкування відбулися як у постійному місці дислокації військової частини А-1108 – у Дрогобичі, так і в місцях тимчасового перебування підрозділів у зоні АТО. Ще у четвер, 3 серпня, урочистості святкування розпочали у Дрогобичі, участь в яких взяв міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Окрім цього, з ініціативи керівництва військової частини цими днями на Східні терени України відбула офіційна делегація для привітання воїнів – учасників АТО. У складі делегації, яку очолив командир в/ч А-1108 Григорій Дем’янчик, перебувають заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар та керівник прес-служби міської ради Зеновій Квасній. Також до числа делегатів увійшли голова Дрогобицької районної державної адміністрації Володимир Шутко, голова районної ради Михайло Сікора, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП о. Андрій Безушко, заступники командира полку підполковники Андрій Шубенічев та Юрій Курачик, головний старшина полку Тарас Віцик, редактор часопису “Франковий край” Іван Швед.

Офіційна делегація відвідала військовослужбовців у Донецькій, Дніпропетровській та Херсонській областях. У місцях тимчасового перебування військових частини А-1108 у зоні АТО, представники делегації взяли участь в урочистостях, в ході яких воїнів відзначили нагородами, відзнаками та подарунками. Від імені Дрогобицької міської ради, міського голови та керівництва міста Василь Качмар вручив воїнам ювілейні годинники Дрогобицької міської ради. Також у кожному підрозділі воїнам презентували відеопривітання міського голови Тараса Кучми, яке було відзнято перед поїздкою.

Перед урочистостями у кожному підрозділі відбулися молебні, під час яких було освячено прапори міста Дрогобича, які заступник міського голови Василь Качмар урочисто на зборах вручив військовослужбовцям.

Окрім урочистої церемонії, у кожному місці-локації військових відбулися святкові концерти за участю Національної капели бандуристів імені Григорія Майбороди.

Як зазначив командир військової частини А-1108 Григорій Дем’янчик, з нагоди 75-ї річниці було випущено нагрудний нагородний знак, яким відзначили кращих військовослужбовців та волонтерів, які надають допомогу українській армії.

«Військова частина А-1108 – гордість Дрогобича та всієї України. Ми низько вклоняємось перед усіма вами, хто нині гідно виконує свій військовий обов`язок, захищаючи незалежність України. Слава Вам, Слава Україні», – наголосив Василь Качмар, адресуючи вітальні слова військовим.

На завершення урочистостей заступник міського голови Василь Качмар вручив командиру військової частини полковнику Григорій Дем’янчику орден «За заслуги перед містом».

Читайте також: