29 серпня відбулася нарада з питань охорони культурної спадщини

29 серпня відбулася нарада з питань охорони культурної спадщини під головуванням заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань В. Качмара.

Щодо виконання розпорядження міського голови від 3.08.2017 № 433-р «Про створення робочої групи із виявлення порушень пам’яткоохоронного законодавства об’єктів культурної спадщини у м. Дрогобича» доповіла головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини Г. Луцька. Робочою групою проведено обстеження загального стану і виявлено ряд порушень пам’яткоохоронного законодавства об’єктів культурної спадщини у центральній частині м. Дрогобича. В загальному це 107 будівель. Основні порушення: заміна дерев’яних вікон і дверей  на металопластик, зміна вітрин (що становить 70%); переоблаштування віконних отворів на дверні (вул. Жупна,4, вул. І.Мазепи,17 та ін.); встановлення кондиціонерів, антен, реклами на головних фасадах будівель; різноколірність (вул. Т.Шевченка,32, вул. Шевська,1); облаштування входів зі сторони головного фасаду у цокольне приміщення (вул. Ковальська, 1,3,5; Пл. Ринок,3); проведення будівельно-ремонтних робіт, що приводить до втрати об’єкту, як пам’ятки (вул. А.Міцкевича,8, вул. І.Франка, 26, Площа Ринок, 17-24, вул. Трускавецька,1). Змінено форму куполу  монастиря Верховноапостольних Петра і Павла (вул. Стрийська,1). В охоронній зоні проводяться роботи по будівництву паломницького центру, на що є відповідний дозвіл Департаменту архітектури і розвитку містобудування Львівської ОДА.

За результатами обстеження комісією складено відповідний Акт та підготовлено Інформацію про загальний стан пам’яток архітектури центральної частини м. Дрогобича та виявлені порушення пам’яткоохоронного законодавства.

Зазначено, що інвентаризація об`єктів культурної спадщини м. Дрогобича проведена у 2013 році.

Відтак, В. Качмар дав доручення  провести інвентаризацію пам’яток  до наступного засідання комісії (29.09.2017р.) та у випадку невиявлення об’єктів з`ясувати причини їх зникнення, інвентаризацію проводити щорічно. Наголосив про необхідність мобільного реагування на ситуацію, яка склалась в охороні нерухомих пам’яток, важливість напрацювання відповідних нормативних документів у цьому напрямку, доведення інформації до користувачів будівель – пам’яток. Це дасть можливість контролювати користувачів пам’яток і роботу певних підрозділів міської ради, які відповідають за дотримання правил благоустрою.

Доручив відділу правового забезпечення, держархбудконтролю, відділу архітектури та містобудування, відділу культури та мистецтв підготувати відповідні листи з переліком вимог з дотримання пам’яткоохоронного законодавства і надання рекомендацій для мешканців щодо звернення до відповідних структурних підрозділів у разі виконання ремонтно-реставраційних робіт на фасадах будівель, встановлення реклами та ін.

Представник громадської організації М. Тяжкун запропонувала організувати зустріч  зустрічі з користувачами об’єктів культурної спадщини м. Дрогобича.

Члени робочої групи порушили також ряд питань, які стосуються культурної спадщини. Зокрема:

• О. Дукас звернув увагу на те, що необхідно забезпечити заходи по збереженню міського шпихліра – житниці (О. Дукас),
  • Р. Курчик – щодо вжитих заходів по збереженню ДП «Дрогобицький солевиварювальний завод»,
  • Р. Пастух – щодо звернення Дрогобицького міськрайонного громадського об’єднання «Просвіта» ім. Т.Шевченка про перепоховання воїнів радянської армії з Меморіалу на вул. Самбірській – І.Франка і виконання Закону України «Про декомунізацію»,
  • щодо встановленої таблиці єврейською громадою Ебергарду Гельмріху на вул. І.Франка,7,
  • про перезахоронення загиблих воїнів УПА – жертв НКВД, чиї останки є на єврейському кладовищі у м. Дрогобичі на вул. Пилипа Орлика.

Звичайно, що всі поставлені запитання потребують опрацювання і будуть розглянуті постійними комісіями ради і виконкомом, підсумував Качмар В.Б.

Попередньо узгоджено ряд напрямків по збереженню культурної спадщини  з головою Єпархіальної комісії з питань церковного мистецтва та архітектури Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ               о. М. Олійником.

Наступне засідання комісії заплановано провести 29.09.2017р.

Головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини відділу культури та

мистецтв Г. Луцька