18 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня в Україні відзначають 73-ту річницю депортації кримськотатарського народу, визнаної геноцидом.

Як відомо, депортація почалася 18 травня 1944 за рішенням Державного комітету оборони СРСР. Кримські татари були вивезені в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР.

Згідно з офіційними даними, було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина — це діти до 18 років.

Однак, сумно це стверджувати, але історія повторилася в часі анексії Криму у 2014 році. Покидаючи свою рідну домівку — Крим, в Дрогобич переселилася чимала кількість кримчан. Сьогодні у Дрогобичі кримчани, зокрема кримські татари беруть активну участь у соціальному та культурному житті міста. За цей період створено і діє дві громадські організації.

У день пам’яті дрогобицька громада залишається солідарною з кримчанами. Події 44-го року — це не тільки трагедія кримчан. Геноцид кримськотатарського народу — сумна сторінка в історії всього українського народу. В часі відзначення роковин цієї трагедії та ситуації на Сході Україні надзвичайно актуальні слова кримчанина, який мешкає у Дрогобичі — Амета Бекірова: «Пам’ятаємо загиблих, захищаємо живих!».

Читайте також: